„Powroty do przeszłości i sklejanie miasta” – spacery po warszawskich latach 90.

Zapraszamy na trzeci z cyklu spacerów w ramach projektu „Mapa warszawskiej architektury lat 90.”!Tym razem ruszymy po Śródmieściu śladem jednego ze spacerów tematycznych znanych z mapy. Tak samo mocno, jak była zapatrzona w świetlaną przyszłość, wizualizowaną szkłem refleksyjnym i dynamicznymi formami nowych biurowców, architektura lat 90. zaangażowana była również w poszukiwania i ochronę „warszawskiej tożsamości” czy ciągłości historycznej. Na stołecznych ulicach pojawiały się współcześnie projektowane gmachy à la XIX-wieczne kamienice, a architekci kolejnymi realizacjami starali się pozszywać poranioną wojną i zabliźnioną modernizmem miejską tkankę. Jakie formy nadawano tym budowlanym wehikułom czasu?✨ Spacer poprowadzi Aleksandra Stępień-Dąbrowska, badaczka
i popularyzatorka architektury XX wieku, autorka przewodnika po architekturze Warszawy lat 90.

Data:  17 października 2021.
Godzina: 12:00
Miejsce zbiórki: zbiórka na placu na Rozdrożu (obok przystanku autobusowego pl. Na Rozdrożu 02, nad Trasą Łazienkowską). 

NA SPACER OBOWIĄZUJĄ ZAPISY – liczba miejsc ograniczona.
Formularz do zapisów dostępny jest tu:
https://docs.google.com/…/1FAIpQLSc8wcgd9j1FYv…/viewform

Autorem grafiki jest @AdamKosikStudioSpacery są częścią projektu „Mapa warszawskiej architektury lat 90.”. Dofinansowano w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – Wspólnie dla dziedzictwa.